Laserowe usuwanie tatuażu Warszawa

Laserowe usuwanie tatuażu - najskuteczniejsza metoda

Usuwanie tatuażu jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie usunięcie tatuażu ze skóry. Istnieje kilka metod usuwania tatuażu, w tym dermabrazja czyli ścieranie warstw skóry, kwasy usuwające warstwy skóry, wycięcie tatuażu i oczywiście laser - wykorzystanie energii do rozbić cząsteczki atramentu.

Laserowe usuwanie tatuażu polega na działaniu wiązki światła laserowego na tatuaż, która rozbija atrament na drobne kawałki, dzięki czemu są łatwe do wchłonięcia przez organizm. Pozwala to usunąć atrament z samego ciała. W przeciwieństwie do innych metod zabieg laserem pozwala uniknąć głębokich i nieprzyjemnych uszkodzenia skóry podczas usuwania tatuażu.

Tradycyjne lasery istnieją już od jakiegoś czasu, ale nowsze lasery PicoSure i PicoWay to przełom w usuwaniu tatuaży laserowych.

Niektóre zalety usuwania tatuażu laserowego Picosure i PicoWay:

- Mniej bolesne zabiegi
- Skuteczny na wszystkie kolory tatuażu, nawet zielenie i błękity
- Mniej zabiegów; cały tatuaż można usunąć w zaledwie 4 zabiegi.

Standardowe metody lserowego usuwania tatuażu zależą w dużym stopniu od rodzaju energii fototermicznej, która jest ukierunkowana na pigment tatuażu i otaczającą skórę. Mimo, że z powodzeniem potrafią usunąć tatuaż, zabiegi należy wielokrotnie powtarzać, a serie między poszczególnymi zabiegami należy rozdzielić od sześciu tygodni do dwóch miesięcy, a całkowite usunięcie tatuażu może zająć od 10 do 20 zabiegów. Dodatkowo standardowe lasery nie zawsze były skuteczne w przypadku niektórych atramentów, takich jak zielenie i błękity.

Nowsze lasery do usuwania tatuaży PicoSure / PicoWay wykorzystują zasady fotomechaniczne, w przeciwieństwie do samych fototermii, w połączeniu z ultrakrótkimi impulsami, zwanymi piko-sekundami (jedna bilionowa sekunda), aby rozbić atrament na drobne cząstki, które następnie twoje ciało eliminuje. Ten potężny proces oznacza, że ​​cały tatuaż można usunąć w zaledwie 3-8 zabiegach. Wymaganie mniejszej ilości ciepła i mniej energii oznacza, że ​​otaczająca tkanka pozostaje nienaruszona, a czas między zabiegami może być znacznie krótszy. Dodatkową zaletą tego lasera jest to, że jest on skuteczny na wszystkich kolorach atramentu, w tym w kolorach zieleni i błękitu!